Responsywne projektowanie stron – praktyczne wskazówki

Responsywne projektowanie stron internetowych, lub po prostu RWD, stało się niezwykle ważne w ciągu ostatnich kilku lat – i jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę fakt, że liczba osób korzystających z Internetu za pomocą urządzeń przenośnych (takich jak smartfony czy tablety) gwałtownie wzrosła przez ostatnią dekadę.

W skrócie, Responsive Web Design to forma projektowania stron internetowych, która sprawia, że strony internetowe Warszawa  są bardziej wszechstronne, elastyczne i przyjazne dla użytkownika: treść, a także układ strony są zaprojektowane tak, aby dostosować się do urządzenia mobilnego używanego do wejść na stronę. Jeśli zdecydowałeś się włączyć Responsive Web Design do swojej witryny w celu zwiększenia jej pozycji w rankingu i miesięcznego ruchu,

Responsywne projektowanie stron  – najlepsze wskazówki:

Zapytania o media to Twoi nowi najlepsi przyjaciele. Mówiąc najprościej, zapytania o media to funkcje CSS3, które służą jako kręgosłup całego podejścia Responsive Web Design, ponieważ te funkcje identyfikują typ urządzenia mobilnego używanego przez użytkowników i sprawiają, że witryna reaguje na różne zmienne w zależności od tego urządzenia. Innymi słowy, media kwerendy CSS3 analizują orientację, wysokość, szerokość, a także rozdzielczość urządzenia, aby dostosować stronę do jej ekranu.

Pozbądź się bałaganu na stronie

Nikt nie lubi zagraconych stron internetowych: są one przytłaczające i czasochłonne, a w rzeczywistości odpychają ruch, zamiast go przyciągać. To powiedziawszy, jeśli chcesz, aby Twoja witryna była bardziej przyjazna dla urządzeń mobilnych za pomocą Responsive Web Design, najpierw wyeliminuj niepotrzebne. Poprawi to nie tylko szybkość działania witryny, ale także zwiększy wrażenia użytkownika.

Spraw, aby treść była czytelna

Kolejną bardzo ważną wskazówką związaną z Responsive Web Design jest upewnienie się, że użytkownicy mobilni strony wordpress nigdy nie muszą mrużyć ani szczypać, aby powiększyć tekst i uczynić go czytelnym. Wybierz odpowiedni rozmiar tekstu za pomocą narzędzia takiego jak FitText, ponieważ przyda się ono, aby tekst był bardziej responsywny i przyjazny dla użytkownika.

Przeprojektuj kod źródłowy

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli witryn w zakresie Responsive Web Design jest to, że zbytnio skupiają się na estetyce witryny, zaniedbując kod źródłowy: usuwając niepotrzebne znaki z kodu źródłowego witryny (takie jak spacje i wiersze). przerw), możesz znacznie skrócić czas ładowania witryny.

Skup się na orientacji ekranu

Wdrażając Responsive Web Design, skup się na orientacji ekranu: statystycznie rzecz biorąc, pozioma jest znacznie częściej używana niż orientacja pionowa.

Filtruj swoje treści

Twoja strona internetowa jest tak samo dobra jak jej zawartość, a sprawienie, by tekst był czytelny nie wystarczy: przedefiniuj zawartość swojej witryny, spraw, by była bardziej dostępna dzięki degradacji lub stopniowemu ulepszaniu.

Włącz szkicowanie do swojego przepływu pracy RWD

Ogólny układ może stworzyć lub zepsuć Twoją witrynę, dlatego ważne jest, aby osadzić szkice w przepływie pracy Responsive Web Design, aby uzyskać bardziej zorganizowany i zorientowany na użytkownika układ, który dostosowuje się do wszystkich możliwości urządzenia, rozdzielczości i rozmiarów ekranu.

Spraw, aby projekt Twojej witryny był bardziej płynny dzięki punktom przerwania

Punkty przerwania powinny być oparte na najpopularniejszych rozmiarach ekranów smartfonów i tabletów – opierając się na nich, możesz zwiększyć elastyczność, wszechstronność i ogólny przepływ Twojej witryny.

Upewnij się, że obrazy są skalowalne

Nie ma nic bardziej uciążliwego dla użytkownika mobilnego niż uświadomienie sobie, że obrazy są rozciągnięte – dlatego ważne jest, aby upewnić się, że pliki multimedialne są odpowiednio przeskalowane, aby pasowały zarówno do rozmiaru tekstu, jak i widocznego obszaru.

Nie komplikuj

Wreszcie, złota zasada Responsive Web Design polega na tym, aby projekt był tak prosty, jak to tylko możliwe. Upewnij się, że układ Twojej strony jest zoptymalizowany pod kątem najprostszych smartfonów na rynku, nawet tych z małymi ekranami. Algorytmy Google biorą to pod uwagę podczas rankingowania stron internetowych.

Jeśli chcesz mieć ładną i nowoczesną stronę internetową polecamy Ci Agencja Interaktywna Warszawa, która tworzy responsywne strony internetowe.