Jak współpracować z projektantem stron internetowych, aby stworzyć świetną witrynę WordPress

Chcesz, aby Twoja strona była przyzwoita? Poproś programistów, aby stworzyli go za pomocą niektórych motywów. Czy chcesz, aby Twoja obecność w sieci była wyjątkowa? Zatrudnij agencję interaktywną, która tworzy strony internetowe.

Zanim zaczniesz szukać odpowiedniej osoby, powinieneś zdać sobie sprawę, jakiej osoby potrzebujesz. Twórcy stron internetowych mogą zakodować dla Ciebie witrynę, ale nie z unikalnym projektem, ale ze standardowymi motywami. Projektanci stron internetowych budują obrazy w głowach klientów. I za każdym razem, gdy ludzie pomyślą o Tobie i oferowanych przez Ciebie usługach, zapamiętają obrazy i kolory, ponieważ sposób myślenia większości ludzi jest wizualny. Psychologowie twierdzą, że ludzie zwykle myślą obrazami.

Rozumiejąc konieczność projektowania, stajesz przed problemem, jak zatrudnić projektanta WordPressa. Kto będzie właściwą osobą? Co warto sprawdzić przed rozmową z kimś? O co zapytać podczas pierwszej komunikacji? Oto kilka wskazówek dotyczących zatrudniania projektanta stron internetowych.

Znalezienie projektanta WordPress

Podejmij decyzję o swoim budżecie. Powinieneś wiedzieć, ile możesz zapłacić i za co. Projektanci mogą się znacznie różnić pod względem stawek, więc pomoże ci to określić, kto może być dla ciebie odpowiedni.

Zdecyduj, gdzie chciałbyś szukać projektanta.

Czasami naprawdę ma znaczenie, z kim będziesz się komunikować podczas całego projektu i gdzie ta osoba mieszka. Jeśli problemem jest kilkugodzinna różnica czasu, lepiej zatrudnić projektanta WordPressa w swojej strefie czasowej. Z drugiej strony może to być warte niedogodności w tym przypadku. Czym jest kilka godzin w porównaniu z naprawdę imponującą stroną główną?

Sprawdź portfolio projektantów stron internetowych.

Pomoże Ci to zdecydować, czy podoba Ci się estetyka projektanta. Może dać ci kilka pomysłów na twoją własną stronę. Zdecydowanie odwiedź strony z portfolio i upewnij się, że nadal działają i korzystają z tego samego projektu.

Bibliografia

To standardowa rada, ale naprawdę są ważne. Nie wahaj się o nie zapytać i sprawdź je. Dzięki temu uzyskasz informacje nie tylko o umiejętnościach zawodowych danej osoby, ale także o jej osobowości. Często można uzyskać lepszy obraz procesu pracy danej osoby i wyników, pytając innych.
Jeśli chcesz korzystać z określonej platformy lub systemu zarządzania treścią (CMS) upewnij się, że wybrany kandydat już na to zaprojektował. Różne CMS mają różne możliwości i ograniczenia w projektowaniu. Elementy wizualne mogą być wszystkim i wszystkim, ale dostępna funkcjonalność może się różnić w zależności od CMS. (Przeczytaj więcej o tym, dlaczego wielu grafików internetowych wybiera WordPress jako preferowany CMS.)