Google dodaje na stałe reklamy w swoich mapach
1 czerwca 2016

Zastanawiasz się Jak dodać stronę do Google? – Poradnik

Jak dodać stronę do Google?

Wbrew pozorom dodanie strony do wyszukiwarki Google jest bardzo prostą czynnością, możemy to zrobić na kilka sposobów – postaramy się pokrótce przedstawić każdy z nich. Możemy zadać sobie pytanie po co dodawać swoją stronę do Google? Odpowiedź jest oczywista. Każdemu z nas zależy na tym, aby być widocznym w wyszukiwarkach internetowych, dlatego oprócz Google powinniśmy rozważyć również mniej popularne w Polsce  takie jak BING oraz YAHOO.  W sieci panuje powiedzenie „nie ma cię w internecie nie istniejesz”. Jednak wracając do tematu – Google jest najbardziej popularną wyszukiwarką w Polsce. Korzysta z niej ponad 96% Internatów. Jest to nasza grupa docelowa – są to potencjalne osoby, które mogą wejść na naszą stronę – zatem ułatwmy im to działanie.

 

1 Sposób – Dodawanie strony do wyszukiwarki za pomocą narzędzi Google.

Z pomocą przychodzi nam formularz dostępny pod adresem – www.google.com/webmasters/tools/submit-url. Jest to część z oferowanych przez Google narzędzi, które przygotowano z myślą o webmasterach. Każdy kto posiada konto google może z tego narzędzia korzystać – wystarczy poczta gmail, bądź konto w serwisie YouTube. Wielkim plusem jest to, że większość narzędzi Google jest ze sobą zsynchronizowane, co zapewnia sprawną wymianę danych.

 

Klikając w dodaj stronę do google – dostaniemy się do formularza zgłoszeniowego naszej strony do wyszukiwarki.

search-console

źródło: Google SearchConsole

Dodawanie strony do google to nic innego jak skopiowanie adresu www np. http://twojastrona.pl/ oraz zaznaczeniu pola CAPTCHA „nie jestem robotem”, następnie klikamy „Prześlij żądanie” i to… wszystko.


Odpowiedź o dodaniu strony do wyszukiwarki pojawi się automatycznie.

 

2 Sposób – Dodanie adresu naszej strony w sieci.

Ten sposób polega na dodaniu linka do naszej strony internetowej na innej stronie internetowej/blogu/forum itp. Dzięki dodaniu linka na innej stronie sprowadzimy robota google na swoją stronę, dzięki czemu „zauważy” on naszą nową witrynę. Ten sposób ma dodatkową korzyść w postaci tworzeniu backlinków do naszej strony – jest to dość istotne przy pozycjonowaniu strony. Natomiast jest to temat na inny artykuł.

 

3 Sposób – Czekamy, aż robot sam znajdzie naszą witrynę

Jest to najczęściej spotykany sposób – po prostu czekamy aż robot Google sam znajdzie naszą stronę. Dodanie do indeksu stron internetowych jest bardzo wolne. Potencjalny czas w jakim robot trafi i zaindeksuje nową domenę to około 30 dni od założenia domeny internetowej. Jest to metoda tak samo skuteczna jak 2 poprzednie, jednak dużo wolniejsza. Z tego sposobu korzystają mało doświadczeni użytkownicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z pozycjonowaniem. Zapewne zastanawiasz się skąd wzięła się liczba 30 dni na indeksacje nowej domeny? Otóż Google mniej więcej w takim czasie przeszukuje serwery DNS poszukując zmian i nowo zarejestrowanych domen.

 

Jeżeli mimo wszystko masz problem z dodaniem witryny do Google – napisz do Nas, postaramy się pomóc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *